Адриана Ганева от СК „Дарис“ - Кюстендил, с титла от държавното първенство по олимпийско карате

Снимки: СК "Дарис"

Адриана е и първата жена, българка Европейска шампионка по карате

На 6-7 април в залата на НСА „Васил Левски“, се проведе държавното първенство по Олимпийско карате за кадети, джуниори, мъже и жени.

В него участваха 219 състезатели от 34 клуба от цялата страна. СК „Дарис“ – Кюстендил, участва с четирима състезатели и достигна до 3 финала - 2 златни и 1 сребърен медал.

С титла се завърна след дълго отсъствие от контузия, Европейската шампионка за 2011г. Адриана Ганева - 68 кг. жени, която бе безапелационна в нейната категория.

Адриана е и първата жена, българка Европейска шампионка по карате. Младата надежда на клуба и едва 18 годишен, Александър Стефанов също бе безапелационен в неговата категория, като спечели титлата в категория - 75 кг. мъже.

Габриела Церянова - 61 кг. кадети, остана със сребърното отличие, като и тя направи много силно състезание.

Двукратният бронзов медалист от Олимпийските игри за глухи, Николай Христов - 75 кг. мъже, загуби в първия кръг, в много оспорвана среща и лошо съдийство.