Състезатели на СК „Дарис“ - Кюстендил, с успехи от силен международен турнир по карате

Снимки: СК "Дарис"

Кюстендилският клуб спечели 2 сребърни и 2 бронзови медала

На 20 април, в столичната зала "Асикс Арена" се проведе силния международен турнир по олимпийско карате – „Sofia Open - Купата на Президента". В турнира участваха 900 състезатели от 15 държави и 98 клуба.

СК „Дарис" – Кюстендил, се представи със 7 състезатели и спечели 2 сребърни и 2 бронзови медала. Два медала спечели Александър Стефанов, сребро при мъже до 21 г. - 75кг., и бронз при мъже - 75 кг., като изигра страхотни срещи.

Габриела Церянова също спечели два медала, като достигна до финала в нейната категория - 61 кг., старша възраст и остана със сребро. И добави бронзов медал в отборното кумите старша възраст.

Николай Христов се нареди на 5-о място, при мъжете до 75 кг. Състезателите бяха водени от треньорите в клуба Борислав Иванов и Пламен Кирилов.

"Много силен турнир и силни контролни срещи срещу силни състезатели - медалисти от Световни и Европейски първенства", заяви Борислав Иванов - председател и главен Треньор СК „Дарис".