Два златни медала за лекоатлетите ни от Балканиадата в Белград

Лъчезар Вълчев Снимка: БФЛА

Спечелиха ги Лъчезар Вълчев и Християн Касабов

Лъчезар Вълчев и Християн Касабов спечелиха златни медали на Балканския шампионат по лека атлетика за юноши и девойки до 20 години в зала, който се състоя в Белград,съобщава БНР.

Вълчев нямаше конкуренция в сектора за троен скок и завърши състезанието с 15.80 метра, като направи опити на 15.35, 15.74 и 15.69.

Подгласници на българския шампион станаха Георгиос Грепсиос (Гърция) с 15.49 и Емре Колак (Турция) с 15.14. Вторият българин в този финал Зинга Барбоса Фирмино зае седмото място с 14.76 метра.

На 60 метра с препятствия Християн Касабов и Радостин Миленов се класираха на първо и второ място. 17-годишният Касабов доведе личния си рекорд до 7.92 секунди, а Миленов изравни най-доброто си постижение със 7.94 за българския триумф в сръбската столица.

В скока на височина при девойките Ирен Саръбоюкова се нареди трета в Белград с 1.82 метра, колкото имаше в сребърната медалистка Марина Ковтунова (Украйна).

При девойките в тройния скок Надежда Враджева се класира пета с 12.29. Шампионка е Теодора Боберич (Сърбия) с 13.30 метра.

Съотборничката на Враджева – Пламена Чакърова също регистрира две пети места. На 60 метра със 7.60 секунди и на скок дължина с 5.76 метра.

Сребърен медал на 60 метра за юноши взе Христо Илиев, който бяга и в сериите, и във финала по 6.77 секунди. Шампион в тази дисциплина е Роко Фаркаш (Хърватия) с 6.71.