Пирин победи Беласица (Петрич) с 1:0

Снимка: ФК „Пирин“

Това бе трета поредна победа за „орлетата“ в контролите

Пирин победи Беласица (Петрич) с 1:0 в петата си контрола от зимния подготвителен период.

Това бе трета поредна победа за „орлетата“ в контролите. Двубоят се проведе на стадион „Христо Ботев“ и бе неофициален дебют за новия треньор на тима Олександър Бабич и неговия екип.

Единственият гол в мача падна в 9-ата минута, когато Венцислав Бенгюзов бе точен от дузпа, отсъдена за игра с ръка на футболист на Беласица след удар на Асен Дончев.

В 26-ата минута след грубо влизане в краката на Андрей Йорданов напрежението взе връх и след спречкване между двата щаба в крайна сметка бе показан червен картон и на Йорданов, и на Карачоров от гостите. На мястото на Андрей Йорданов в нашия отбор влезе Георги Върбанов.

В 30-ата минута Полонский уцели гредата след центриране от корнер.

В 45-ата минута бе изгонен втори футболист на гостите с червен картон – Валентин Костов.

През второто полувреме Пирин продължи да доминира, а гостите предложиха два-три удара от дистанция, които не затрудниха вратаря Кирев.

Състав на Пирин: 12.Ковальов (60-1.Кирев), 38.Дюлгеров (46-5.Бодуров), 83.Попадийн, 77.Диане (75-16.Есало), 6.Йорданов (27-27.Върбанов), 73.Бенгюзов (43-13.Е.Георгиев), 8.Боянов, 10.Суда, 7.Дончев (81-31.Миленков), 14.Полонский (58-30.Л.Тодоров), 19.Комано (75-9.С.Костов).