Топъл обяд за 70 000 нуждаещи се ще има и след 30 септември

Снимка: Infomreja.bg

Услугата се удължава до 31 януари 2026 г.

Около 70 000 души, живеещи в лишения, ще продължат да получават безплатен топъл обяд и след 30 септември 2025 г. след осигурено финансиране по Програма „Храни и основно материално подпомагане“ (ПХОМП) на Министерството на труда и социалната политика.

Така една от най-очакваните от хората мярка за подкрепа се удължава до 31 януари 2026 г. и няма да бъде прекъсната през най-тежките зимни месеци, съобщиха от ведомството. 

Средствата за удължаването на топлия обяд са осигурени благодарение на бързата реакция на общините за отчитане на натрупаните икономии. За финансиране на услугата са насочени и освободени от Европейската комисия средства за гъвкавост в рамките на междинния преглед на Програмата, съфинансирана от ЕС.

За да се гарантират и след 31 януари 2026 г. дейностите по Програма „Храни и основно материално подпомагане“, която е с изцяло изчерпан бюджет, продължават усилията на Агенцията за социално подпомагане като Управляващ орган за привличане на допълнителен финансов ресурс.

Грижата за най-уязвимите беше поставена от министъра на труда и социалната политика Борислав Гуцанов като ключова задача пред екипа му. В резултат на тази политика се намери решение и за осигуряване на допълнителни средства за продължаване на „Грижа в дома“ по другата програма на Министерството – „Развитие на човешките ресурси“.

 

КОМЕНТАРИ

Няма добавени коментари.

Код за сигурност, въведете кода 7jk

FACEBOOK