Радев поздрави българските състезателки от 40-ото европейско първенство по художествена гимнастика

Снимки: Президентство

Президентът пожела успех

Президентът Румен Радев поздрави българските гимнастички, които представиха страната ни на 40-ото европейско първенство по художествена гимнастика в  Будапеща. "Вие носите истинска радост на България и вашите победи са не само повод за национална гордост, но и служат за вдъхновение на много млади хора как с всеотдайност се покоряват върхове", каза президентът на нашите състезателки на среща с тях в зала "Ласло пап" в унгарската столица, където е на посещение. Държавният глава връчи днес златния медал на шампионката на обръч Боряна Калейн и сребро - на Стилияна Николова.

Президентът Радев пожела на всички наши състезателки, на техните треньори и ръководители успех на Олимпийските игри.

Унгарската столица посрещна общо 302 гимнастички от 40 държави. На състезанието вчера ансамбълът на България защити абсолютната си титла в многобоя, Стилияна Николова спечели златото в многобоя при жените, а на отборното класиране също страната ни е първа. При девойките Дара Малинова получи сребърен медал на лента, а Магдалена Вълкова бронз на топка.