Главчев не забрави да се похвали с „отличната“ организация на изборите
Няма нищо по-добро от създаването на редовно правителство, което да се ползва с парламентарна подкрепа и да се сложи край на политическата криза.
Надявам се днес да бъде направена първа стъпка, която да бъде финализирана с гласуване в НС.
Това каза Димитър Главчев преди началото на заседанието на Министерския съвет.
Наистина правителствата трябва да се ползват с подкрепа, а тези, които ги подкрепят да носят отговорност и да изпълняват задачите, които им поставят гражданите, каза премиерът.
Според Главчев, няма нищо по-естествено от това.
Когато има ясно изразено мнозинство, и парламентът ще заработи както трябва. Вече два месеца не е приет нито един законопроект, подчерта отново Главчев, който и при предното изявление преди началото на МС, отбеляза, че НС не си върши работата.
Главчев не забрави да се похвали с „отличната“ организация на изборите.
Шенген също отново бе във фокуса на думите на Главчев.
Пълноправното членство на България в Шенген е доказателство, че служебното правителство е спазвало утвърдения от години международен път на България.
Министър-председателят подчерта, че очакваните 1,5 млрд. лева повече приходи са израз на ползите от членството, както и удобството за пътуване на гражданите.
Миналата седмица в петък премиерът, отговорните министерства и институции посетиха Дунав мост при Русе, където се запознаха с организацията на движение там след официалното приемане на страната в шенгенското пространство, но продължават ремонтните дейности на моста, построен преди 70 години. Главчев посочи, че преминаването през този граничен пункт ще се извършва с оглед на ремонта, но няма да се допусне компромис със заложените мерки по присъединяването на държавата към Шенген.
Служебният премиер се похвали с издадената виза за проектиране на Националната детска болница.
Надявам се, че за следващите правителства това ще бъде приоритет, каза Главчев.
„Здравето на българските деца е върховен приоритет на всяко едно управление“, подчерта премиерът.