Продължава доугасяването на тлеещите огнища на пожарите в Рила

Снимка: Infomreja.bg

Директорът на ГДПБЗН главен комисар Джартов ще посети района

Продължава доугасяването на тлеещи огнища в района на пожарите в Рила планина. Пожарът в местността „Байрямица“ – над с. Бистрица, възникна на 23 август, в труднодостъпна високопланинска местност, бе локализиран на площ над 60 дка низово в иглолистна гора.

Днес на терен – откъм западната част,  работят екипи от пожарникари и служители на НП „Рила“, горски служители. На място е и директорът на РДПБЗН – Кюстендил, комисар Св. Георгиев, директорът на ГДПБЗН главен комисар Джартов също ще бъде днес на място, съобщават от пресцентъра на ОДМВР.

Пожарът, който възникна на 24 август в гората над с. Пастра, се доугасява от пожарникари и служители на ДГС „Рилски манастир“. Той бе локализиран на площ от 350 дка низово в иглолистна гора.

 

КОМЕНТАРИ

Няма добавени коментари.

Код за сигурност, въведете кода 2xa

FACEBOOK