Децата заедно с учители го украсиха
В последния ден на февруари, деца, ученици и учители от детските градини и училищата в Банско се подготвиха за предстоящия любим на всички празник.
Голямото дърво пред паметника на отец Паисий традиционно бе украсено с множество красиви мартеници, изработени ръчно от детските ръце. Най-малките от ДГ „Здравец“, учениците от НУ „Свети Паисий Хилендарски“ и СУ „Неофит Рилски“, учители и родители се събраха около дървото на площад „Възраждане“, за да посрещнат пролетта и любимата Баба Марта с песни и танци.
Веселбата продължи в Дома на изкуствата с подготовка на украшения за необичайното по формата си дърво до паметника на Никола Вапцаров.
Децата, заедно с учители, музейни и читалищни дейци направиха чудни мартенички и всяко закачи своята творба на дръвчето, с пожелания за здраве и радост.
В центъра грейна с празничните носии на учениците от НУ „Свети Паисий Хилендарски и СУ „Неофит Рилски“. Заедно те отбелязаха Деня на Освобождението с общо хоро, което се виеше по целия площад и обедини малки и големи в духа на българския празник.
Учениците, заедно със своите учители, се събраха, за да покажат единната сила на празника и да отбележат свободата с красивото и най- емблематично за България народно хоро.