Пирин отпадна от турнира за купата на Аматьорската футболна лига

ОФК Пирин напусна борбата в турнира за купата на Аматьорската фуболна лига, след загуба от Витоша Бистрица с 4-6. Крайният победител бе определен след ролетка на дузпи, при които по – точни бяха гостите от Бистрица. В редовното време резултатът бе 2-2. На стадион Христо Ботев в Благоевград домакините откриха с гол на Костадин Велков в 35 минута. Само две по – късно Кръстев възстанови равенството за 1-1.

След почивката двата отбора си вкараха по още един гол. Първо гостите получиха право да изпълнят дузпа в 80 минута, а две по – късно орлетата изравниха също от дузпа, като точен бе Манол Занев. По регламент при равенство няма продължения, а се изпълняват дузпи.

Гостите от Витоша вкараха четири, а орлетата пропуснаха две, което изпрати бистричани в следващата фаза на турнира. Над 200 зрители уважиха двата отбора в слънчевия следобед. Въпреки подкрепата на феновете, младите орлета се огънаха пред опита на тима от Югозападна В група, чийто благодетел е премиера на РБългария Бойко Бойрисов.