16-годишният Кирил е открит невредим в Дупница! Баща му: Хиляди благодарности към всички

Снимка: Стопкадър, видео DenNews.bg

Детето е в стрес, но вече се съвзема

"Снощи в 23.30 ч в РУ – Дупница се е явил бащата на издирвания Кирил Володиев, който е съобщил, че детето е в неизвестност от 14.30 часа на същия ден. Незабавно беше сформирана група, която да работи по случая и предприе редица оперативно-издирвателни мероприятия.

Характерното в случая е, че детето страда от аутизъм, което е една от особеностите на случая. Другият момент е, че мобилният телефон на момчето беше с паднала батерия и се намираше на адреса на родителите му.

В резултат на мероприятията, както и придадени допълнителни сили от ОДМВР – Кюстендил, рано тази сутрин, около 9.30 часа, детето беше открито в добро здравословно състояние в района на ж.к. „Бистрица“". Товя обяви на брифинг в Дупница директорът на ОДМВР – Кюстендил, ст. комисар Светослав Григоров.

Той уточни, че 16-годишният Кирил вече се намира при родителите си, което е най-радостното.

„Използвам повода да апелирам гражданите при подобни случаи да не  губят време за реакция, а незабавно да бъдем сигнализирани, защото загубата на всеки един момент, минута или час, затрудняват действията ни.

Знаете, че се касае за непълнолетно лице, също така предоставените ни данни от бащата, че страда от аутизъм, нямаше как да губим време и незабавно беше обявен за международно и общодържавно издирване“, уточни още директорът на ОДМВР.

За изчезналата преди повече от година Ивана Георгиева, той обясни, че издирването продължава и не е спирало нито за миг. Към момента няма конкретика.

От своя страна благодарности към служители на ОДМВР, изказа и бащата на 16-годишното момче.

„Хиляди благодарности на всички служители на полицията. Детето е в стрес, но вече се съвзема. Откакто подадох сигнала работата не спираше.

Той е с отличен успех в училище, няма конфликти с никой. Прибрал се е от училище преоблякъл се е и е излязъл. Искам да благодаря и на негови съученици, които в 3 часа през нощта обикаляха и го търсеха“, заяви бащата на Кирил, уточнявайки, че за първи път синът му изчезва.

 

КОМЕНТАРИ

Няма добавени коментари.

Код за сигурност, въведете кода 2za

FACEBOOK