Боряна Калейн спечели бронзов медал на Световната купа

Снимка: БФХГ

Никол Тодорова завърши 13-а при дебюта си

Боряна Калейн спечели бронзов медал в многобоя при жените, а Никол Тодорова зае 13-а позиция на Световната купа по художествена гимнастика в Ташкент (Узбекистан)

Вторият състезателен ден на провеждащата се Световна купа в Ташкент (Узбекистан), продължи със съчетания с бухалки и лента. България е представена на четвъртата Световна купа за този сезон от Боряна Калейн и Никол Тодорова.

Стабилна Боряна Калейн и в двата състезателни дни натрупа актив от 133.250 (35.000 на обръч, 34.300 на топка, 31.900 на бухалки и 32.050 на лена) и заслужено се окичи с бронзовия медал в многобоя на Световната купа в Ташкент.

Никол Тодорова събра сбор от 122.400 (32.900 на обръч, 28.800 на топка, 29.900 на бухалки и 30.800 на лента) при дебюта си на Световна купа и завърши на 13-та позиция.

Шампион в многобоя е Даря Варфоломеев от Германия с актив от 135.950 (35.850 на обръч, 35.500 на топка, 33.600 на бухалки и 31.000 на лента). Със сребърния медал се окичи представителката на домакините - Тахмина Икромова с 135.000 (35.150 на обръч, 33.250 на топка, 34.250 на бухалки и 32.350 на лента).

Пет от общо осем възможни финала за България в индивидуалната надпревара. Боряна Калейн се класира за всички четири финала, а Никол Тодорова намери място сред най-добрите осем на обръч.

Съдия за България на това състезание бе Даниела Велчева, съобщават от Българската федерация по художествен агимнастика.