Непробиваем Де Минор спря устрема на Григор Димитров на полуфиналите в Ротердам

Снимка: Gettyimages

Днес Де Минор празнува 25-ия си рожден ден

Най-добрият български тенисист Григор Димитров не успя да се класира за втори път в кариерата си за финала на турнира в Ротердам, след като загуби от Алекс Де Минор с 4:6, 3:6 за 1:26 часа игра, съобщава Топспорт.

Българинът допусна пробив в първия гейм и на двата сета, които бяха достатъчни на съперника му, за да спечели двубоя. Димитров имаше възможност да върне пробива в третия гейм на първата част, но не успя. Във втория сет той също не успя да вземе подаването на съперника си в шестия гейм, а след това загуби сервис гейма си и в деветия, а с това и мача.

С достигането си до полуфиналите хасковлията заработи 200 точки за световната ранглиста и 114 490 евро от наградния фонд.

За българина това беше четвърти 1/2-финал в тази надпревара, в която игра финал през 2018 година, загубен от легендата Роджър Федерер с 2:6, 2:6.

Де Минор пък си направи най-добрия подарък за 25-ия рожден ден, който празнува днес.

По-късно тази вечер ще се играе втората полуфинална среща, която противопоставя №1 в схемата Яник Синер от Италия и Талон Грийкспор (Нидерландия).