1000 деца изплетоха 800-метрова мартеница в Благоевград, гонят рекорд на Гинес

Снимка: Infomreja.bg

Мартеницата е изработвана в продължение на месец

800-метрова мартеница, плетена от над 1000 деца от Благоевград се бори за рекордите на Гинес.

Огромната мартеница е дело на възпитаниците на Центъра за личностно и творческо развитие на децата от Благоевград, техните педагози от всички школи и родители.

Мартеницата е изработвана в продължение на месец.

При изработката са използвани естествени материали, а при плетенето ѝ децата са наричали за здраве, берекет и късмет, каза за ИНФОМРЕЖА директорът на Центъра – Богдана Костадинова.

От Центъра до площад „Г. Измирлиев“ точно пред Общината тържествено под съпровода на духова музика премина шествие от деца, носещи мартеницата.

Пред административната сграда на Общината децата оплетоха мартеницата около дърветата, създавайки арт инсталация, която ще остане да радва жителите на града през целия месец.

Надявам се всички да я опазят дълго и да поставят на нея своята мартеница и да стане тя още по-красива. А при закачането ѝ – да пожелават сам хубави неща, апелира Костадинова.

С песни и танци детските школи разведриха настроението, а най-накрая се изви хоро.

Приветствия отправиха и кметът на Благоевград, заместниците му по образованието и строителството, както и председателя на ОбС.

Мартеници раздадоха членовете на Младежкия парламент, с които зарадваха ръководството на Общината и ОбС.

Повече вижте във видеото и галерията със снимки

Снимка: Infomreja.bg
Снимка: Infomreja.bg
Снимка: Infomreja.bg
Снимка: Infomreja.bg
Снимка: Infomreja.bg
Снимка: Infomreja.bg
Снимка: Infomreja.bg
Снимка: Infomreja.bg
Снимка: Infomreja.bg
Снимка: Infomreja.bg

КОМЕНТАРИ

Няма добавени коментари.

Код за сигурност, въведете кода 2xf

FACEBOOK