Откриха чиния с амфетамин в 25-годишен мъж от Багренци
Двама мъже са задържани вчера от кюстендилски криминалисти за притежание на наркотични вещества. Единият е 40-годишен – от него при личен обиск в ромския квартал „Изток“ е иззета опаковка н МDМА, другият е 25-годишен от с. Багренци – при проведени процесуални действия в дома му е открита иззета чиния с бяло прахообразно вещество/амфетамин/.
Видът на наркотичните вещества е установен с полеви наркотест. За седмицата от 12 до 18 септември – в рамките на СПО за противодействие на престъпленията, свързани с наркотици, служителите на РУ Кюстендил са установили 12 лица с различни наркотични вещества. Досъдебни производства са образувани, работата по случаите продължава под надзора на прокуратурата.
Досъдебно производство за незаконно притежание на боеприпаси и наркотични вещества е образувано вчера в РУ Рила. При проведени процесуални действия в имот в с. Цървище, община Кочериново, полицейските служители са открили и иззели суха раздробена маса и шише с кафява течност, които при направения полеви наркотест са реагирали на канабис, иззети са и 35 патрона. Работата по случая продължава под надзора на прокуратурата.