Кюстендил с нова придобивка: Изграждат атракционен въжен парк в „Хисарлъка“

Снимка: Община Кюстендил

Паркът представлява система от различни елементи (греди, въжени стълби, въжета, планински тролеи и др.), монтирани между дърветата

Кметът на Община Кюстендил инж. Огнян Атанасов подписа договор за безвъзмездна финансова помощ, с което се осигурява финансирането и престои да започне изграждането на атракционен въжен парк в местността „Хисарлъка“.

Паркът представлява система от различни елементи (греди, въжени стълби, въжета, планински тролеи и др.), монтирани между дърветата във вековна гора.

Преминаването през въжения парк ще бъде свързано с много емоции, адреналин и ще се извършва след оборудване с подходяща екипировка, инструктаж за безопасност и под зоркия поглед на инструктора.

Реализацията на обекта е финансирана по проект „Трансгранична атрактивност – интелигентен туризъм в регион Кюстендил - Крива паланка - Невестино”, Програма Interreg VI-A IPA България Северна Македония 2021-2027, съобщават от пресцентъра на Общината.

Цялостното изпълнение на трансграничната проектна концепция ще създаде условия и предпоставки за повишаване конкурентоспособността и привлекателността на регион Кюстендил - Крива паланка - Невестино, разнообразяване на туристическото предлагане и насърчаване развитието на устойчиви и специфични туристически продукти, способни да привлекат значителен брой посетители.

 

КОМЕНТАРИ

Няма добавени коментари.

Код за сигурност, въведете кода 9kd

FACEBOOK