Отборът на ОУ „Св. Паисий Хилендарски“ - Кюстендил, е победител в общинския футболен турнир

Снимка: ОДК - Кюстендил, архив

Срещите се играха на стадион “Осогово”

Три футболни отбора се включиха в традиционния Пролетен футболен турнир за ученици V клас, организиран от ОДК и Община Кюстендил. Това са тимовете на ОУ “Св. Св. Кирил и Методий”, ОУ „Св. Паисий Хилендарски“, ПМГ “Проф. Емануил Иванов” .

Срещите се играха на стадион “Осогово”. Турнирът откри г-н Бойко Малинов – директор на ОДК. Мачовете бяха в две полувремена от по 15 минути. Всеки отбор бе от 8 футболисти – 7 полеви играчи и 1 вратар.

Отборите бяха разпределени чрез жребий, като се игра по схема „всеки срещу всеки”.

В първата среща отборът на ОУ " Св. Св. Кирил и Методий" победи с 2:1 отбора на ПМГ "Проф. Емануил Иванов". Във втората среща отборите на ПМГ и ОУ "Св. Паисий Хилендарски" завършиха наравно 3:3.

В последната среща отборът на ОУ "Св. Паисий Хилендарски" победи с 3:0 отбора на ОУ "Св. Св. Кирил и Методий".

Крайно класиране:

1. ОУ “Св. Паисий Хилендарски”

2. ОУ “Св. Св. Кирил и Методий"”

3. ПМГ "Проф. Емануил Иванов"

Отборът на ОУ „Проф. Емануил Иванов “ заслужи приза „Най-етичен отбор“.

Бяха раздадени и индивидуални отличия:

1. Приз “Най-добър вратар” – Виктор Миланов – ОУ “Св. Паисий Хилендарски”

2. Приз “Най-добър защитник” –Георги Тончев – “Св. Св. Кирил и Методий”

3. Приз “Най-добър полузащитник” – Георги Павлов – ПМГ “Проф. Емануил Иванов”

4. Приз “Най-добър нападател” – Георги Димитров – ОУ “Св. Паисий Хилендарски”.

5. Приз “Най-перспективен състезател” – Даниел Малинов – ОУ “Св. Паисий Хилендарски”

Победителите получиха купи, медали и грамоти. Наградите връчи г-н Константин Мандалски – старши учител по футбол в Обединен детски комплекс.