Ансамбълът ни по художествена гимнастика спечели втори златен медал на Световното първенство

Снимка: БГНЕС

Възпитаничките на Весела Димотрова изиграха отлично композициите си

Ансамбълът на България спечели златните медали на финала на три ленти и две топки на Световното първенство по художествена гимнастика в "Арена Армеец" в София.

Тимът в състав Женина Трашлиева, Рейчъл Стоянова, София Иванова, Маргарита Василева, Камелия Петрова и Радина Томова изигра отлично композицията си. Българките получиха оценка от 33.300 точки, от които 16.500 за трудност, 8.600 за артистичност и 8.200 за изпълнение.

Възпитаничките на Весела Димитрова спечелиха абсолютната световна титла в многобоя в петък пред родна публика, както и олимпийска квота за Игрите в Париж 2024. Така българките направиха страхотен дебют - два златни медала.

На второ място на ленти и топки е Италия с 31.450 точки, а бронзовите отличия спечели Азербайджан с 30.750 точки.