Спортист (Своге) - ЦСКА 1:1 в контрола

Снимка: startphoto.bg

Срещата се игра в Своге пред около 200 зрители

Лидерът ЦСКА записа равенство в контрола. "Червените" направиха 1:1 с втородивизионния Спортист (Своге).

Срещата се игра в Своге пред около 200 зрители, повечето от които подкрепящи гостите. "Шоколадите" първи поведоха чрез Павлин Чиликов, но "армейците" изравниха чрез Маурисио Гарсес.

Ето как се разви срещата:

В 12-ата минута Морено намери в наказателното поле Дауда Бамба, който стреля мигновено, но право в напречната греда.

Четири минути по-късно Петър Вуцов опита удар от границата на наказателното поле, но Евтимов улови.

ЦСКА владееше инициативата и атакуваше, докато "шоколадите" не успяха да затруднят вратаря на "червените".

В 41-ата минута се стигна до добра възможност за ЦСКА. Маринов излезе сам срещу Евтимов, но се забави и Кох изби топката решително.

На почивката треньорът на ЦСКА  Саша Илич пусна в игра Амос Юга и Юрген Матей.

Петър Колев пък предрие шест смени, като на терена през втората част ще играят вратарят Ивайло Василев, Лукас Мартинс, Павлин Чиликов, Симеон Чатов, Влади Семерджиев и Илия Русинов.

В 52-ата минута Морено бе изведен на добра позиция от Туфегджич и прехвърли стража на "шоколадите", но попадението не бе зачетено заради засада.

В 63-ата минута Павлин Чиликов бе оставен непокрит в наказателното поле при изпълнение на свободен удар, плонжира и с красив удар с глава, отбил се и от страничния стълб, не остави шансове на Евтимов - 1:0 за Спортист.

Десет минути по-късно "червените" отговориха. Защитата на домакините сгреши, като не успя да изчисти една топка от вратарското поле, където до нея стигна Маурисио Гарсес, който с воле с десния крак вкара топката в мрежата на домакините за 1:1.