България WU16 разгроми Черна гора и спечели международния турнир под егидата на УЕФА

Снимка: БФС

Девойките победиха с категоричното 3:0

Националният отбор на България по футбол за девойки до 16 г. се наложи с категоричното 3:0 над Черна гора и си осигури първото място в четиристранния международен турнир под егидата на УЕФА, който се провежда в Албена. Нашият тим има още един двубой от надпреварата – на 19-ти март от 11:00 ч. срещу Северна Македония, но след днешния успех и на теория си гарантира челната позиция в крайното класиране. В първия си мач преди 3 дни момичетата на селекционера Ангел Славов се наложиха над Северна Ирландия с 1:0.

Първото полувреме протече равностойно, но все пак България успя да вземе преднина в резултата в 36-тата минута, когато вратарят на Черна гора Аня Йованович си отбеляза автогол след изпълнение на корнер. След почивката българският тим наложи сериозно преимущество и в 60-тата минута резервата Катерина-Мария Равначка покачи на 2:0 след добавка. Отново Равначка бе в основата на третото попадение, след като бе фаулирана в наказателното поле в 77-мата минута и сама реализира от бялата точка.

Стартовият състав на България: 12. Огняна Бургоджиева, 2. Елена Каменова, 19. Мария Кърцелска, 20. Петя Цонева, 16. Ана Церовска, 15. Виктория Танева, 18. Антония Георгиева, 22. Румяна Дамбалова, 8. Моника Балиова, 9. Никол Диманова, 13. Теодора Митова.