Банскалии носят медали след състезания в различни спортове

Снимка: Община Банско

Поредица от успехи отново имат малки и големи

В местността Картала над Благоевград за трета поредна година се проведе Parangalitsa VK- състезание по планинско бягане в дисциплината „Вертикален километър“, което е част от международния спортен календар VKOpenchampionship.

Състезателите на Банско записаха първите си добри класирания за новия състезателен сезон, като Екатерина Осичкина се класира на 2-ро място, а Ивона Михайлова стана 9-а при жените.

За първото място при мъжете се пребори Никола Калистрин, 4-о място за Кристиян Кобер, а индивидуалният състезател на Банско Асен Радулов се нареди на 9-о място.

За елитните състезатели на Банско предстои дълъг летен състезателен календар, за който те се подготвят усилено и поставят своите високи цели.

През уикенда в София се проведе Държавното първенство по кикбокс в дисциплините „Лайт контакт” и „Кик лайт контакт”.

В състезанието участваха и спортисти от Таекуон-до клуб „Хоук-Банско”. Те спечелиха общо шест медала - четири златни и два сребърни. Начело на медалистите е Катрин Гемкова, която ден по-рано спечели злато в турнира по таекуон-до София Оупън 2023.

Катрин Гемкова и съотборниците ѝ Мартин Димитров и Стилян Бояджиев взеха участие и в двете дисциплини в кикбокса. Катрин е на първо място при жените до 70 кг в двете дисциплини. Мартин Димитров е първи при юноши старша възраст до 85 кг в двете дисциплини, Стилиян Бояджиев със сребърни медали при юноши старша възраст до 84 кг в двете дисциплини.

Другите състезатели на Таекуон-до клуб „Хоук-Банско” - Мария и Боян Стипцов, се представиха добре и направиха заявка за по-високо класиране в следващите състезания.

Спортен клуб "Хоук-Банско" спечели ценни медали на София Оупън 2023, което се проведе от втори до четвърти юни юни в зала Универсиада. В международния клубен турнир по таекуон-до се включиха 500 състезатели от седем държави.

Таекуондо клуб „Хоук-Банско” се представи с двама състезатели. Катрин Гемкова очаквано спечели първото място в спаринга жени до 67 кг. Иван Чеканаров спечели сребърен медал в дисциплина „Тул” и бронзов медал в спаринга при юноши старша възраст до 64 кг.

За пореден път, през уикенда се проведе и традиционното детско състезание по планинско колоездене на Ролбана в Национален парк „Пирин“. То бе организирано от Община Банско и Спортен клуб Trailsystems.

По предварително подготвените трасета се състезаваха пет възрастови групи, стартът беше даден от председателя на спортен клуб Trailsystems Андрей Балевски.

В категория до 6-годишна възраст победител стана четиригодишният Георги Живков. При 8-годишните момичета Ирина Кехайова се класира на първо място, в същата категория сред момчетата първи е Павел Толин, втори Момчил Тодоров и трети се класира Васил Карастоянов.

В категория до 10 години първа се класира Божидара Дурчова при момичетата, а първото място при момчетата зае Атанас Несторов.

Челната тройка при момичета до 12 години оглави Илияна Вълканова, втора се класира Христина Чеканарова, а третото място остана за Виктория Методиева. При момчетата първи пресече финала Никола Балевски, веднага след него на второ място се нареди Йордан Цоков и на трето място се класира Ивайло Атанасов.

При най-големите състезатели, до 14-годишна възраст, първи стана Иван Обецанов, втори се нареди Иво Балевски и трети финала пресече Атанас Боцев.

Призьорите бяха наградени с медали, грамоти и предметни награди, а всички деца получиха знак за участие и лакомства.

Традиционното детско състезание по планинско колоездене е част от празничната програма на Община Банско по случай Международния ден на детето – 1 юни и се провежда с цел насърчаване на спорта сред подрастващите.