СК „Дарис“ – Кюстендил, с 3 медала от международния турнир по Олимпийско карате

Снимка: СК "Дарис"

Отборът беше воден от треньорката в клуба Борислава Ганева

СК „Дарис“ - Кюстендил, завоюва 3 медала от силния международен турнир по Олимпийско карате в Сърбия - "Аранджеловац open", съобщават от клуба.

В турнира участваха 12 държави, сред които България, Сърбия, Северна Македония, Босна и Херцеговина, Албания, Унгария, Черна гора, Румъния и др.

Кюстендилският клуб се представи със седем състезатели и спечели 3 медала: Асен Гьолев: 1-во място и златен медал в дисциплината кумите 2010-2011 г., кат. +47 кг, след спечелени 4 срещи, Александър Стефанов: 3-то място и бронзов медал в дисциплината кумите до 21г. мъже, кат. -67 кг., Иван Кафеджиев - 3-то място и бронзово отличие в дисциплината кумите при кадети, кат. +63 кг.

Отлично представяне за Михаил Христов и Айрин Кафеджиева, които останаха 5-и след много оспорвани срещи за бронзовите медали в техните категории.

Добро участие направиха и Никол Кирилова, която до скоро имаше контузия, както и Мария - Магдалена Стефанова, която загуби в първи кръг с една точка разлика след оспорвана среща.

Отборът беше воден от треньорката в карате клуба Борислава Ганева, която заяви че състезателите са се представили чудесно, показали са хъс и самочувствие за игра и навлизат в много добра спортна форма, предвид започващия състезателен сезон.