СК „GD Sport“ станаха шампиони на Държавно лично отборно първенство по плуване за деца в Сандански

Снимки: Община Благоевград

Младите спортисти спечелиха първото място при момичетата, взеха купа за първо място при момчетата

Благоевград се гордее! Талантливите плувци от спортен клуб „GD Sport” завоюваха няколко първи места в рамките на Държавно лично отборно първенство по плуване за деца – 11- и 12-годишни, което се проведе в Сандански.

Младите спортисти спечелиха първото място при момичетата, взеха купа за първо място при момчетата. Те бяха най-добри и в комплексното представяне, където взеха голямата купа, бяха първи и по спечелени медали – 8 златни, 5 сребърни и 1 бронзов.

В спортното състезание качества показаха 13 плувци от “GD Sport”- Мария Бельова, Мария Павлова, Ванеса Гошева, Петра Захариева, Любозара Терзийска, Калоян Койков , Николай Дюлгеров, Кристиян Методиев, Димитър Дамянов, Костадин Попов, Георги Караманолев, Божидар Пашов и  Ивайло Пирински. Те премериха сили с 50 клуба от цялата страна, а участие взеха 325 състезатели.

Талант и упоритост представиха младите надежди от Благоевград, с треньор Лазар Иванов.