Ясни са финалистите по баскетбол в „Ученически игри 2023“ - Благоевград

Снимка: Община Благоевград

От 20 до 24 март ще се проведат надпреварите по футбол

Отлично представяне на отборите, участващи в баскетболните срещи в рамките на „Ученически игри 2023“, постигнаха възпитаници на учебни заведения в Благоевград.

Призьорите в този вид спорт за настоящата година са както следва:

Във възрастова група 5-7 клас (момчета) на първо място се класираха III ОУ “Димитър Талев”, децата от VII СУ „Кузман Шапкарев“ заеха второ място, а след тях се наредиха учениците от V СУ „Георги Измирлиев“.

При момичетата от същата възрастова група класирането е: VII СУ „Кузман Шапкарев“ - първо място, V СУ „Георги Измирлиев“ – второ място и XI ОУ „Христо Ботев“ – трето място.

При девойките 8-10 клас първи финишираха ЕГ "Акад. Людмил Стоянов", а второ място бе отсъдено за учениците от НХГ „Св. св. Кирил и Методий“.

Победители при момчетата от същата възрастова категория са: ПМГ "Акад. С. Корольов" – първо място, ЕГ "Акад. Людмил Стоянов" – второ място и СУИЧЕ „Св. Климент Охридски“ - трето място.

В последната възрастова група, която обхваща ученици от 11-12 клас класирането е както следва: