Милица Мирчева и Християн Стоянов са големите победители в Международния крос в Кюстендил

Снимки: СКЛА “Цвети Кирилова"

200 деца се включиха в 1000-метровия пробег, а организатори на събитието са община Кюстендил и СКЛА “Цвети Кирилова“

Рекордьорката на България в маратона - Милица Мирчева и параолимпийският вицешампион - Християн Стоянов са големите победители от Международния крос в Кюстендил. Кметът Петър Паунов и председателят на ОБС - Кюстендил, Иван Андонов дадоха старта на спортния празник.

200 деца се включиха в 1000-метровия пробег, а организатори на събитието са община Кюстендил и СКЛА “Цвети Кирилова“, които бяха осигурили близо 10 000 лв. награден фонд за победителите в различните категории.

На 10-километровия пробег, който се проведе в центъра на Кюстендил, шампион при мъжете стана Християн Стоянов от Русе с време от 00:29:49 и скорост от 20,17 км/ч или 2:58 min/km.

Сребърен медал в категория мъже, извоюва Стоян Владков от “Локомотив“- Дряново, с време от 00:30:20, секунди след него пък финишира и чужденецът Исмаил Сенанджи, с време от 00:30:44.

При жените, безапелационна победа за Милица Мирчева, която се състезава за Мездра и успя да избяга трасето за 00:33:04. Средната й скорост на пробега е 18,17 км/ч или 03:18 км/мин.

Само на метър след нея финишира и друга наша елитна атлетка - Маринела Нинева от “Локомотив“ - Дряново, която е позната на кюстендилската публика през последните години и от победите и в Балканския шампионат по маратон. Тя завърши 10-километровото трасе, с време от 00:33:19. Бронзов медал при жените за Девора Аврамова от “Берое“, с време от 00:34:03.

Освен дистанцията за професионалисти, в рамките на международния крос в Кюстендил, се проведе и бягане на 1000м, за по-малките участници, които бяха разделени в няколко възрастови групи.

В категория 10-11 години, на първо място при момитата е Лъчезара Кирилова от Перник с време от 3.46.22. Сребърен медал за Елена Кирилова от кюстендилския клуб по лека атлетика СКЛА “Цвети Кирилова“ - 3.57.24, бронз за Цветелина Здравкова от същия клуб, с време от 4.08.31.

При момчетата - златен медал за Мартин Момчилов от СКЛА “Цвети Кирилова“ с 3.38.13, второ място за Рикардо Димов от Перник с 3.40.26, трето място за Борислав Борисов - 3.43.23, също от кюстендилския спортен клуб.

В категорията 12-13 години, при момичетата първо място за Ванеса Гергиникова от СКЛА “Тракия“ с 3.12.34, второ и трето място за Моника Иванова от гр. Перник и Алис Илиева от “Берое“. При момчетата в същата категория, златен медал извоюва Иван Георгиев с 3.18.43 от “Средногорски атлет“ - гр.Пирдоп, Ясен Дойчинов от ЦСКА завърши втори, а трети е Петър Трифонов от ЛАК “Атлетик - 90“ гр. Луковит.

В последната възрастова група - под 16 години, при момичетата, златен медал за Ванеса Димитрова от СК “Атлетик“- София, която финишира с време от 3.03.52. Сребърен медал извоюва Диана Маринова от Русе с 3.11.23, бронзов дедал за Елена Здравкова от ЛАК “Атлетик - 90“ Луковит с 3.13.56.

При момчетата, първо място за Ангел Дарандашев от ЛАК “Атлетик - 90“ Луковит с време от 2.42.39. Втори финишира Роман Можейко от “Локомотив“ Дряново с 2.47.10, а трети стана - Матей Симеонов от ЛАК “Атлетик - 90“ Луковит с 2.50.49.

Най-добро представяне направиха клубовете СКЛА “Цвети Кирилова“ - Кюстендил, ЛАК “Атлетик - 90“ Луковит и клуба по лека атлетика от град Перник.