Григор Димитров е на 1/4 финал в Мелбърн след първа победа за 2022 г.

Снимка: TennisKafe

Първият двубой на тенисиста ни се превърна в оспорвана битка, продължила близо три часа

Григор Димитров с първа победа на сингъл за новия сезон. Най-добрият български тенисист се наложи над Факундо Багнис от Аржентина с 2-1 сета и се класира за 1/4 финалите на турнира в Мелбърн.

Първият двубой на Григор за 2022-ра се превърна в оспорвана битка, продължила близо три часа. Българинът загуби първият сет с 5-7, но успя да изравни резултата  след тайбрек във втората част. Димитров проби на два пъти подаването на Багнис в третия решителен сет за 6-3, гарантирайки си успешен старт на сезона.

На 1/4 финалите първата ни ракета ще се изправи срещу Ботик ван де Зандсхулп от Нидерландия.  След първия си мач на сингъл, Димитров и  белгиеца Давид Гофен приключиха участието си в турнира на двойки след загуба от Александър Недовесов и Айсам Ул Хак Куреши с 1-2 сета във втория кръг. /nova.bg/