Унгария направи генерална репетиция преди европейската квалификация срещу България

Снимка: АП

Националният отбор на Унгария по футбол победи Естония с 1:0

Националният отбор на Унгария по футбол победи Естония с 1:0 в контролна среща пред около 40 хиляди зрители в Будапеща, съобщава БТА.

Двубоят беше първи за маджарите за календарната година и генерална репетиция преди европейската квалификация срещу България в понеделник също на "Пушкаш Арена".

Единственото попадение реализира в 41-ата минута Мартин Адам, който засече с глава подаване на Жолт Калмар, за да запише дебютния си гол с националната фланелка.

След почивката унгарците имаха отлична възможност да удвоят преднината си, но Роланд Шалай не успя да преодолее вратаря Карл Хайн от дузпа.

Мачът беше под номер 50 за италианския старши треньор на домакините Марко Роси, но местните медии коментират, че отборът трябва значително да подобри представянето си за предстоящия двубой с България с по-бърза, по-концентрирана и по-точна игра, ако иска да започне успешно кампанията за Евро 2024.

Съставът на Унгария: Денеш Дибус - Адам Ланг, Вили Орбан, Атила Салай - Бендегуз Бола (84-Ендре Ботка), Жолт Калмар (60-Ласло Клайнхайзлер), Балинт Вечей 46-Адам Над), Милош Керкез - Доминик Собослай (76-Кевин Чобот), Мартин Адам (60-Даниел Газдаг), Роланд Шалай (76-Андраш Немет).