Световна титла за Юлиян Захариев и куп призови места за КК "Чикара- ли"

Снимки: Карате клуб „Чикара-ли“ - Кюстендил

Това беше последното състезание за тази година от спортния календар

Петима състезатели от Карате клуб „Чикара-ли“ - Кюстендил, взеха участие на Световното първенство и Световна купа по шотокан карате за всички възрасти. Състезанието се проведе в гр. Зренянин - Сърбия. Бойците от клуба представиха достойно България и спечелиха призови места в техните дисциплини.

1-во място и Световна титла за Юлиян Захариев 16-17 год. в дисциплина-ката, 3-то място - Християн Илиев, 10-11 год. - дисциплината шобу ипон кумите, 3-то място Боян Кръстев, 12-13 год.-шобу ипон кумите, 3-то място Християн Василев, 14-15 год. - шобу ипон кумите.

В отборната надпревара Владислав Милев и Християн Василев, след оспорвани битки, се класираха на 3-то място.

Това беше и последното състезание за тази година от спортния календар.

„Измина една състезателна година, в която момчета от клуба се представиха блестящо и намериха място в националния отбор по шотокан карате - България.

Поздравления за заслужените ви победи, които без съмнение се превърнаха в ярко потвърждение на вашето постоянството и упорита работа от ваша страна и треньорският екип на карате клуб Чикара-ли“, обяви Лилия Георгиева, председател и старши треньор в клуба.