Купи за победителите в шампионата по мотокрос край Зелен дол, Александър Костадинов си спечели скутер

Снимки: Община Благоевград

През уикенда 130 състезатели от шест страни демонстрираха умело управление на мотоциклети в различен клас

В продължение на два дни Благоевград бе домакин на шампионат по мотокрос от ранга „Купата на България“. През уикенда 130 състезатели от  България, Гърция, Сърбия, Северна Македония, Румъния, Турция демонстрираха умело и прецизно управление на мотоциклети в различен клас.

Официален старт на състезанието поставиха кметът на Благоевград Илко Стоянов, Красимир Божурски, председател на МСК “Еър Макс Рейсинг”, и Димитър Рангелов, заслужил майстор на спорта и 17-години шампион на България.

В края на вчерашния ден бяха отличени и победителите в надпреварата, а купите бяха връчени от Силвия Домозетска, директор на дирекция „Култура, спорт, туризъм“ към Община Благоевград, Красимир Божурски, председател на МСК “Еър Макс Рейсинг“, Кирил Стоянов, кмет на с. Самуилово и специален гост на състезанието, Ангел Младенов, дългогодишен кмет на с. Зелен дол, и Елена Ерделска, която е начело на ОП „Озеленяване“.

В Клас MX50 на трета позиция се класира Георги Георгиев (М6 Ямаха рейсинг тийм), второ място зае Максимилиян Филатов (МСК „Калабак“ 1969), а първо място бе определено за Радостин Присадов (М6 Ямаха рейсинг тийм).

В клас МX65 победителите са както следва:

3-то място: Николай Павлов (М6 Ямаха рейсинг тийм)

2-ро място: Лъчезар Овчаров (МСК „Етрополе“)

1-во място: Павел Марков (СК „Панчо рейсинг тийм)

Клас МX85:

3-то място: Марио Георгиев (МСК „Ябланица МX“)

2-ро място: Стефан Димитров (Мото клуб „Бобошево 1956“)

1-во място: Мартин Лалев (КИППЕН „МX рейсинг тийм“)

Клас MX250:

3-то място: Кирил Ваклинов (МСК „Еър макс рейсинг“)

2-ро място: Тончо Леков (КИППЕН „МX рейсинг тийм“)

1-во място: Георги Иванов (СМК „Ридо Самоков“)

Клас MX450:

3-то място: Христо Димитров (СМСК Троян мотор спорт 01)

2-ро място: Венислав Драгомиров (КИППЕН МX рейсинг тийм“)

1-во място: Велик Кличуров (МСК „Калабак“ 1969)

В клас „Ветерани“:

3-то място: Стойчо Филатов (МСК „Калабак“ 1969)

2-ро място: Захари Томов (М6 Ямаха рейсинг тийм)

1-во място: Бисер Асенов (НСА Мотор спорт)

Клас МX 2:

3-то място: Данаил Стефанов (МСК „Ябланица МX“)

2-ро място: Димитър Грозданов (MX тийм Симитли)

1-во място:  Виктор Нейчев (МСК „Еър макс рейсинг“)

Клас MX 1:

Красимир Божурски („Еър макс рейсинг“)

Адриян Владимиров от (СК „Дизел юнак“)

Стефан Нейчев („Еър макс рейсинг“)

Тази година всеки участник в публиката, срещу символичен вход от 5 лева, имаше възможност да спечели и награда, като най-голямата от тях бе електрически скутер, който отиде при Александър Костадинов.

Останалите награди бяха тениски, а закупилите печеливши билети, които в момента на тегленето на жребия не бяха на мотополигона, могат да ги получат до сряда (включително) в стая 416 в Община Благоевград.

Наградите, които очакват своите притежатели, са с номера: 03859; 04071; 03023; 03827; 03027.

В програмата на шампионата по мотокрос взеха участие Фолклорен танцов ансамбъл „Пиринче“ и Фолклорна група „Бисери“ към Центъра за личностно и творческо развитие на децата на Благоевград, Вокално студио „Фа диез“ и музикално училище „Престо“.