Ивет Лалова остана пета във финала на 200 метра на европейското

Снимка: Associated Press

Ивет Лалова завърши на пето място във финала на 200 метра на европейското първенство по лека атлетика в Берлин.

Българката остана с време 22.82, а титлата отиде очаквано в британката Дина Ашър-Смит, съобщава Дневник. Тя единствена слезе под 22 секунди в бягането – 21.89 секунди.

Втора и трета се наредиха представителките на Холандия – Дафне Схипърс (22.14) и Джамил Самюъл (22.37).

Четвърта в бягането завърши швейцарката Муджинга Камбунджи с 22.45 секунди. След Лалова пък останаха британките Бианка Уилямс и Бет Добин. Последна във финала се нареди Лаура Мюлер от Германия (23.08).

Времето на българската лекоатлетка се оказа по-слабо от постигнатото от нея в полуфиналите (22.65).

Лалова не успя да повтори представянето си от предишното европейско първенство в Амстердам. Тогава тя беше втора на 100 и 200 метра след Дафне Схипърс.

В късия спринт Лалова избра да не стартира заради контузия, която имаше преди началото на шампионата.