Възпитаници на КК „Шампион“ пожънаха успехи в Егер, Унгария

Снимки: личен архив

В периода 7-8 октомври в град Егер, Унгария се проведе 25-то Световно Първенство по Шотокан Карате. От КК "Шампион" - Кюстендил в националния отбор взеха участие 7 състезатели.

Световен  шампион стана Радин Тихолов при миникадети в категория до 48 кг. след 5 убедителни победи.

Вицесветовен шампион стана Християн Василев при деца до 35 кг. след 4 победи и 1 загуба на финала чрез съдийско решение.

С титлата вицесветовен шампион се окичи и Веселин Димитров  при мъжете в отборното кумите.

Георги Матуски  остана на победа от медала. Той пропусна своя шанс на 1/4 финалната среща. Янислав Миленков, Андрей Тодоров и Виктория Венкова  играха добре, но не успяха да се преборят за медалите.

„Страхотен финал на нашата първа година като членове на Шотокан Карате Федерацията. Гордея се от представянето на всеки един мой състезател. Целенасочено и устремено с упорити тренировки продължаваме напред и нагоре.“, каза треньорът Веселин Димитров.