Отборът на СУ "Никола Вапцаров" - Хаджидимово, стана трети на областното първенство по шахмат

Снимка: СУ "Никола Вапцаров" - Хаджидимово

На 14. март в залата на шахматен клуб “Виктори” – Благоевград, се проведе областно първенство по шахмат за ученици, възрастова група V – VII клас. Състезанието се организира под егидата на Българска асоциация спорт за учащи и със съдействието на МОН и ММС.

След здрави и емоционални битки на черно-белите полета, първо място завоюваха учениците от Първо ОУ "Св. св. Кирил и Методий” - гр. Сандански, втори останаха представителите на Осмо СУ „Арсени Костенцев” - Благоевград.

В оспорвана надпревара за третото място отборът на СУ “Никола Вапцаров” - Хаджидимово, с ръководител зам.-директора Петър Воденов, победи с 2,5 : 1,5 отбора на СУ „Св. св. Кирил и Методий”, с.Гърмен, с ръководител директора Стоян Стругов.

Така победителите от последните две издания на турнира от с. Гърмен отстъпиха от позициите си и допуснаха изместване на силата на детско-юношеския шахмат в Гоцеделчевско по посока Хаджидимово.