Великолепен Пирин за 2:2 с ЦСКА

снимка: ПФК Пирин, архив

Футболистите на ПФК Пирин направиха силен мач и заслужено се поздравиха с една точка от негостоприемния през този сезон отбор на ЦСКА, на неговия стадион в София, съобщават от пресслужбата на благоевградския футболен клуб. С този резултат зелените почти останаха в елита, като само чудо може да прати отбора на бараж.
Пирин игра в състав Аршинков, Башлиев, Наков,Коемджиев, Попев, Костадинов, Сандански, Иванов, Воденичаров, Цветков и Илиев. След почивката се появиха още Карачанаков, Стойков и Бенгюзов.
Първото полувреме премина под очакван домакински натиск, който не достигаше на ЦСКА да стигне до чисти голови положения. Защитниците на Пирин се справяха вездесъщо с натиска, като се дебнеше за контраатака, която дойде в края на полувремето, но Воденичаров стреля слабо в ръцете на вратаря.
Втората част започна вихрено и за двата отбора, които видимо играеха по отворено. Първи до гол стигнаха „орлите”, като Цветков изведе  перфектно Воденичаров, който подаде на Илиев, а последният от дузпата матира Макенджиев.
Ужилени от попадение, домакините вдигнаха темпото и създадоха няколко сериозни пропуска. ЦСКА изравни с красиво попадение на Трифонов, който стреля безпощадно от 30 метра в долния десен ъгъл.
Пет минути по-късно домакините вече водеха в резултата, след като защитниците на Пирин проспаха един корнер, а Попов с глава вкара от 3 метра.
За изненада на всички обаче Пирин върна гола буквално 20 секунди след центъра, когато Цветков направи уникален пробив през центъра на отбраната на домакините и мушна топката под Македнжиев за 2:2. /Пресслужба ПФК Пирин/