„Велбъжд” завърши седми първенството в Югозападната „В” група

снимки: Дани Асенова, infomreja.bg

„Велбъжд” – „Места” /Хаджидимово/ 5:0

С категорична победа завършиха сезона в Югозападната „В” група футболистите на „Велбъжд”. Кюстендилци разгромиха с 5:0 „Места” /Хаджидимово/ на ст. „Осогово” в последен 38-ми кръг. Срещата пропуснаха Мирослав Петров и Иво Велинов, заради наказание и контузените – Йордан Йовчев и Бисер Методиев.

В 32-ата мин. за нарушение срещу Адриян Бачовски съдията посочи бялата точка, но Кирил Вълов не успя да реализира дузпата. В 2-минутното продължение на полувремето Александър Александров с глава откри резултата – 1:0. След почивката Кирил Вълов покачи на 2:0 в 51-та мин., а в 71-та мин. отново Александров се разписа за 3:0. Четвъртото попадение бе дело на Велизар Мирчев в 75-та минута, а крайното 5:0 оформи Георги Желев след разбъркване в наказателното поле и греда в 86-та минута.

Любопитното в този мач бе и участието като полеви играч на втория вратар на „Велбъжд” Николай Петков, който замени Иво Стойнев.

Юношите старша възраст на клуба не играха в този мач, за да бъдат запазени за двубоя-реванш от републиканските финали със „Септември” /София/.

Кюстендилският тим завърши на 7-мо място в класирането на Югозападната „В” група. Първи в групата е „Пирин" /Разлог/.
Състав: Кирил Кирилов-кап., Николай Наков, Николай Иванов, Мирослав Борисов, Адриян Бачовски, Кирил Мицов, Георги Желев, Велизар Мирчев /75-Кристиян Златков/, Александър Александров /80-/, Иво Стойнев /75-Николай Петков-вратар/, Кирил Вълов.

Главен съдия: Александър Йорданов с асистенти Стоян Владимиров и Борислав Понорски.