„Велбъжд” със загуба на обновения стадион „Осогово”

снимка: Дани Асенова, infomreja.bg

Трета поредна загуба допуснаха футболистите на „Велбъжд”, този път от състава на бобовдолския „Миньор”. На обновения стадион „Осогово” играчите на Юлиян Кръстев отстъпиха с 2:4. За миньорци това бе втори успех в първенството на Югозападна „В” група. Около 150 зрители гледаха двубоя, който започна с едноминутно мълчание в памет на Кирил Мицов-старши. Неговият син Кирил Мицов-младши е футболист във „Велбъжд” и треньор в школата на клуба. Съотборниците му излязоха на терена с черни ленти на фланелките. Срещата пропусна Адриян Бачовски, заради наказание.

Шестима бивши футболисти на „Велбъжд” сега са в състава на „Миньор”, начело с играещия треньор Пламен Петров-Бързака. Кюстендилци поведоха в резултата в 12-та минута от началото на срещата. Данаил Иванов напредна по дясното крило, центрира в наказателното поле, където Виктор Анастасов с глава вкара за 1:0. Само 2 минути по-късно капитанът на „Миньор” Валентин Ванов излъга защитата на домакините и прати топката във вратата - 1:1.

И отново автогол на футболист на „Велбъжд” във втори пореден мач. В 48-та мин. в стремежа си да изчисти центрирана топка Юлиян Димитров я насочи към собствената си врата - 1:2. В 66-та минута нова грешка в отбраната на „Велбъжд” доведе до 1:3. Влезлият като резерва Пламен Петров-Бързака с пас от дълбочина намери Ванов, който се разписа за втори път в кюстендилската врата.

Футболистите на „Велбъжд” опитаха да се върнат в мача, след като в 69-та мин. Мирослав Петров засече с глава центриране на Анастасов и вкара за 2:3. Крайният резултат 2:4 оформи Иво Стойнев в 83-та минута.

Велбъжд”: Кирил Кирилов, Ивайло Иванов, Юлиян Димитров /71-Анатоли Иванов/, Кирил Вълов, Мирослав Петров, Велизар Мирчев, Бисер Методиев, Данаил Иванов, Георги Желев /46-Николай Наков /, Александър Георгиев, Виктор Анастасов /73- Александър Кацаров/.
„Миньор” /Бобов дол/: Калин Ивчев, Боян Стойнев, Николай Николов, Кирил Граховски, Николай Иванов, Венцислав Венциславов, Валентин Ванов, Денис Пидев, Иван Монтин /52-Пламен Петров-Бързака/, Валентин Стоянов, Андрей Василев /72- Иво Стойнев/.

В следващия 9-ти кръг в неделя /02.10./ от 16.00 ч. „Велбъжд” гостува на „Чепинец” /Велинград/. В 10-тия междинен кръг на 05.10. /сряда/ от 16.00 ч. на ст. Осогово” кюстендилският тим посреща „Пирин 2002” /Разлог/.

Юношите старша възраст на „Велбъжд”, водени от треньора Анатоли Бачовски завършиха наравно 2:2 при гостуването си на „Марек 2010” в Дупница, 4 кръг от първенството на зона „Струма”. Двата гола отбеляза Калин Стоянов в 18-та и 41-та минута. В следващия кръг в четвъртък /29.09./ от 17.00 ч. на ст. „Осогово” юношите посрещат „Малеш” /Микрево/.

Юношите младша възраст на „Велбъжд” победиха с 3:2 като гост „Струмска слава” в Радомир, а детският тим с 2:1. Деца А: Велбъжд – ФК Кюстендил 2:1.