Велбъжд срази Локо Септември с 5:1

снимки: Дани Асенова, infomreja.bg

Отборът на „Велбъжд” се наложи с убедителна победа над „Локомотив” /Септември/ с 5:1 на стадион „Осогово” в мач от междинния 36-ти кръг от първенството на Югозападната „В” група. Кюстендилци излязоха без титулярния си вратар Кирил Кирилов, който изгледа играта от трибуната, заради натрупани жълти картони. Срещата пропусна и Димитър Бошикьов, който получи червен картон в предишния мач срещу „Костинброд”.

Резервната скамейка на „Велбъжд” бе изпълнена само с юноши. На вратата стоеше Цветелин Крумов от юношите старша възраст. Негова резерва бе Иво Георгиев, който пази вратата на детския тим и на младшата. Все още се възстановяват от контузии Бисер Методиев и Слави Бойчев.

Изненадващо още в 5-та мин. отборът на „Локомотив” откри резултата – 0:1, след попадението на Кирил Атанасов. В следващите 15-тина минути паднаха 3 бързи гола, но във вратата на гостите от Септември. Георги Желев изравни след майсторски изпълнен удар – 1:1, а малко по-късно Светлозар Момчилов покачи на 2:1. В 18-та мин. капитанът Иво Максимов с глава отбеляза третия гол, след центриране на Георги Желев – 3:1. Веднага след почивката, в 47-та мин. отново Иво Максимов се разписа с втори гол в мача за 4:1. В 53-та Александър Кацаров пропусна да реализира дузпа, а в самия край на срещата Илиян Чавдаров със странична ножица оформи и крайното 5:1.

„Велбъжд”: Цветелин Крумов, Иво Велинов, Александър Георгиев, Александър Кацаров /55-Николай Наков/, Светлозар Момчилов, Юлиян Димитров, Георги Желев, Иво Максимов-кап./65-Атанас Пенков/, Илиян Чавдаров, Данаил Иванов /46-Вилиян Видинов/, Кирил Вълов. /Треньор: Юлиян Кръстев/.

В следващия 37-ми кръг „Велбъжд” гостува в неделя /28.05./ на „Струмска слава” /Радомир/.