„Велбъжд” се мъчи с „Германея” у дома 1:1

снимка: Дани Асенова, infomreja.bg

Пред около 200 зрители на стадион „Осогово” домакините от „Велбъжд” и „Германея” /Сапарева баня/ завършиха наравно 1:1, след оспорван мач. 90 минути - изнервена игра, все някой лежеше на терена за лекарска намеса, много жълти картони и разправи със съдията. „Велбъжд” остана в намален състав в 39-та минута, когато главният рефер Йонко Гергов от Дупница изгони с червен картон капитана на „Велбъжд” Ивайло Иванов.

Първото чисто положение за гол бе в 25-та мин., когато Евгени Гроздин от „Германея” шутира, но вратарят Кирил Кирилов спаси. Кюстендилският тим организира чести атаки към вратата на гостите, но без завършваща фаза. Много пропуски на Бисер Методиев, Велизар Мирчев и Кирил Вълов. В 38-та мин. след поредният натиск пред вратата на „Германея” – Кирил Вълов излезе на чиста позиция и откри резултата - 1:0. Веднага след подновяването на играта Марио Карачорски от гостите изравни – 1:1. Футболистите на „Велбъжд” поискаха да бъде отсъден фаул при атаката и започнаха разправия с главния съдия. Капитанът Ивайло Иванов получи червен картон и пое към съблекалнята.

През второто полувреме „Велбъжд” продължи да играе атакуващо, въпреки че бе с човек по-малко на терена. Пропуснатите голови положения на Мирослав Петров и Кирил Вълов от „Велбъжд”, и на Димитър Димитров и Захари Кръстев от „Германея” запази равенството на ст. „Осогово”.

Състав: Кирил Кирилов, Иво Велинов, Ивайло Иванов-кап., Александър Георгиев, Кирил Мицов, Велизар Мирчев /87-Атанас Пенков/, Адриан Бачовски /73-Александър Кацаров/, Кирил Вълов, Мирослав Петров, Данаил Иванов, Бисер Методиев /61-Георги Желев/.

Главен съдия: Йонко Гергов от Дупница с асистенти Красимир Кирилов от Бобов дол и Райко Цветков от Дупница.

В следващия междинен 15 кръг от първенството на Югозападната „В” група в сряда /02.11./ от 14.00 ч. „Велбъжд” гостува на „Витоша” /Долна Диканя/. В неделя /06.11./ от 14.00 ч. на ст. „Осогово” посреща новия член в групата – „Беласица” /Петрич/, 16 кръг от първенството.