„Велбъжд” с втора поредна домакинска победа

снимки: Дани Асенова, infomreja.bg

„Велбъжд” – „Септември” /София/ 2:1

Три точки добавиха футболистите на „Велбъжд” към актива си в класирането на Югозападната „В” група. Днес на ст. „Странджата” победиха „Септември” /София/ с 2:1. Около 100-ина зрители изгледаха срещата, а на официалната трибуна бе Георги Тодоров, селекционер на Аматьорския национален отбор.

Атакуващо начало за кюстендилския тим, като при една голова ситуация в 15-та мин. Кирил Вълов шутира към вратата на гостите. Десет минути по-късно той бе точен и откри резултата за „Велбъжд”, след центриране на Мирослав Петров – 1:0. При нова атака за кюстендиндилци в 33-та мин.

Мирослав Петров със силен удар от границата на наказателното поле тресна напречната греда. Топката попадна в Кирил Вълов, но той шутира високо над вратата. В 41-та мин. от пряк свободен удар отново Мирослав Петров можеше да покачи резултата, но не бе точен.

След почивката /61-ва мин./ Велизар Мирчев с далечен удар изненада вратаря на „Септември” за 2:0. Последваха още пропуски и за двата отбора, а на няколко пъти вратарите се намесваха успешно. Две минути преди края на мача гостите намалиха след изпълнен пряк свободен удар – 2:1.

„Велбъжд”: Кирил Кирилов, Иво Велинов, Адриан Бачовски, Александър Георгиев, Жорж Георгиев, Йордан Йовчев /73-Атанас Пенков/, Кирил Мицов, Бисер Методиев-кап. /55-Георги Желев/, Мирослав Петров, Велизар Мирчев, Кирил Вълов /81-Александър Александров/.

Главен съдия: Мартин Никифоров с асистенти Владислав Виденов и Александър Михайлов от Перник.

В следващия 2-ти кръг в неделя /18.03./ от 15.00 ч. „Велбъжд” гостува на „Рилски спортист” /Самоков/.