„Велбъжд” пети на суперфинал в Казанлък

снимка: Дани Асенова, infomreja.bg

Волейболистките на „Велбъжд” - момичета до 13 години се класираха на 5-то място на суперфинала в Казанлък. В спора за разпределение на местата от 4-то до 6-то място кюстендилки победиха Видин с 2:0 гейма и отстъпиха със същия резултат на ЦСКА.

Отборът бе воден от треньорите Емил Стоянов и Йорданка Василева. Шампион на България при момичетата до 13 год. стана отборът на домакините от Казанлък, който в групите победи в драматичен мач „Велбъжд” с 2:1 гейма и 15:13 в тайбрека със спорно съдийско решение.

Сребърните медали спечели отбора на „Звезди” /София/, а бронзовите – „Марица”  /Пловдив/. На четвърто място е ЦСКА, следвани от „Велбъжд”, Видин, Разлог, Шумен и Средец.

„Велбъжд”: Ванеса Иванова, Елени Сиафарика, Симона Стойнева, Моника Кръстева, Виктория Александрова, Вирджиния Ангелова, Ваяна Тодорова, Диляна Тренкина, Вероника Борисова и Ивона Петрова.