Трима излизат на международния тепих „Дан Колов-Никола Петров”

снимка: Дани Асенова, infomreja.bg

Тазгодишните републикански шампиони в класическата борба Емилиян Тодоров /66 кг/, Владислав Методиев /96 кг/ и Милослав Методиев /120 кг/ ще участват в международния турнир „Дан Колов-Никола Петров”. В събота и неделя зала „Универсиада” в столицата събира най-добрите борци от 28 европейски страни. Надпреварата ще определи и кои борци ще продължат да преследват олимпийски квоти в оставащите два квалификационни турнира.

Супершампионът на България при класиците Владислав Методиев е получил лична покана от президента на Българската федерация по борба Валентин Йорданов да участва на международния турнир. Кюстендилецът стана шампион в категория 96 кг и победи съотборника си, шампион при 120-килограмовите Милослав Методиев за приза „Супершампион” на държавното лично първенство преди две седмици.

Старши треньорът на националния отбор Братан Ценов извади Владислав Методиев от състава през май 2009 г. с мотива - неспазване на дисциплината. Вацата спечели турнира „Никола Петров” през същата 2009 г.

Емилиян Тодоров и Милослав Методиев от две седмици са на подготвителен лагер с националите в Тетевен.