Трета поредна победа за „Велбъжд”

на снимката долу: Мирослав Петров, снимки: Дани Асенова, infomreja.bg

Отборът на „Велбъжд” постигна трета поредна победа от общо четири от началото на първенството в Югозападна „В” група.

Играчите на треньора Юлиян Кръстев показаха, че като гости играят значително по-освободено, което им донесе успеха с 2:1 над ОФК „Костинброд”. И двете попадения реализира централният нападател Мирослав Петров, който се разписа в 3-та и 60-та минута. За втория си гол Петров бе точен от дузпата, след като Кирил Вълов бе спрян непозволено в наказателното поле. Домакините вкараха почетното си попадение в 90-та минута, след центриране и последвало меле.

Така след 5-тия кръг кюстендилският тим е вече на третото място с актив от 12 точки. /Виж класирането/.

Състав: Кирил Кирилов, Адриян Бачовски, Ивайло Иванов-кап., Иво Велинов, Александър Георгиев, Николай Наков,  Кирил Мицов /60-Бисер Методиев/, Кирил Вълов /88-Александър Кацаров/, Велизар Мирчев, Данаил Иванов /80-Виктор Анастасов/, Мирослав Петров.

В следващия 6-ти междинен кръг в сряда /14.09./ „Велбъжд” посреща от 17.00 ч. на ст. „Осогово” – „Витоша” /Бистрица/. В 7-мия кръг в неделя /18.09./ от 17.00 ч. „Велбъжд” гостува на „Марек 2010” /Дупница/, новия член на Югозападната „В” група.

Юношите старша възраст на „Велбъжд” победиха с 4:1 като при гостуването си на „Беласица” в Петрич. Головете отбелязаха Анатоли Иванов от дузпа, Павел Иванов и Вилиян Видинов. Второто попадение бе автогол на домакините.

В следващия 3-ти кръг в четвъртък /15.09./ от 17.00 ч. на ст. „Осогово” юношите старша възраст посрещат ПФК „Миньор” /Перник/.