Пирин обърна Нефтохимик за втора поредна победа над бургазлии

Снимки: ОФК "Пирин"

Ветеранът Иван Цветков с приза Играч на мача

Пирин (Благоевград) победи Нефтохимик с 2:1 и почти си гарантира оставането в елита. Срещата бе първа от програмата на втората фаза на шампионата.

Ветеранът Иван Цветков отново бе герой за Пирин, като отбеляза победния гол от дузпа през второто полувреме. Нефтохимик започна обещаващо и успя да поведе в резултата в 6-а минута след индивидуален пробив на Иван Вълчанов.

След гола домакините от Благоевград натиснаха и успяха да изравнят до почивката с гол на капитана Юлиан Попев, който получи пас от Станислав Костов и без забавяне стреля във вратата - 1:1.

Кулминацията дойде в 73-та минута, когато защитникът на Нефтохимик Яни Пехливанов игра с ръка в собственото наказателно поле и реферът Станислав Тодоров отсъди дузпа.

Неостаряващият Иван Цветков не изпълни добре наказателния удар, но топката влезе в мрежата и Пирин спечели трите точки.

Пирин: Макенджиев, Башлиев, Николов, Сандев, Попев, Дженкинс, Траянов, Костов (90-Ничев), 4. Кощръна, Цветков (90-Грозданов), Младенов (63-Тасев)