Тервел Пулев завоюва бронз

снимка: Reuters

Българският боксьор Тервел Пулев спечели бронзов медал в тежката категория до 91 килограма на Олимпиадата в Лондон, съобщи sportal.bg. Нашият състезател загуби тежко на 1/2-финала от световния шампион украинеца Олександър Юсук с 5:21.

Украинският боксьор показа надмощието си още в самото начало, спечелвайки първата част с 6:2. В тази първа част Тервел падна на земята, но без проблеми продължи. Във вторите три минути Юсук продължи по-силната си игра и увеличи сериозно точковото си предимство - до 14:4. В третата лекцията на Юсук продължи с пълна сила за крайното 21:5.

Въпреки горчилката от разгромното поражение Тервел донесе радост на България с престижното си отличие, което на практика беше първо за родината ни след класирането му на 1/2-финал.