Пирин загуби с 1:3 от ЦСКА

Снимки: ФК "Пирин"

Пиринци изиграха добър мач, като могат да съжаляват, че не стигнаха до равенство

ФК "Пирин" загуби домакинската си контрола с ЦСКА София с 1:3. Пиринци изиграха добър мач с вицешампиона на България, като може да съжаляват, че не стигнаха поне до равенство.

Първото полувреме започна отлично за зелените, като на два пъти Михайлов и Меледже бяха много близо до гола в чисти ситуации. Гостите откриха резултата още при първата си възможност, като от корнер успяха да излъжат отбраната на домакините в 11-ата минута, а точен бе Евандро.

Орлетата бързо върнаха гола, като отлична атака и подаване на Хендерсън изведе Меледже в стрелкова позиция и нападателят не сгреши за 1:1 в 21-та минута. Радостта от гола не бе дълга, като отново след корнер, Гълъбов бе точен девет минути по-късно.

Резултатът бе оформен в 52-та минута и отново след корнер. Евандро бе точен пак, оставен непокрит пред вратата на пазилия през втората част Ганев.
Домакините имаха няколко отлични възможности през това полувреме, но неточни удари на Златинов и Контохристос не поразиха целта.

Пирин домакинства в следващия си мач от Втора Лига, като на 19-и октомври пиринци домакинстват на Поморие.