Състезателка на Спортика получи комоцио по време на дербито с НСА

снимки: infomreja.bg

Гергана Бонева получи  комоцио по време на дербито от 7-ия кръг на женското футболно първенство между Спортика (Благоевград) и НСА.

Мачът на стадион „Христо Ботев“ в Благоевград завърши с измъчено 3:2 в полза на столичния тим, но състезателката на Спортика не разбра това.

В 66-ата минута тя получи удар с коляното в главата от противников играч, и се строполи.

Бонева веднага беше откарана в Спешния център в Благоевград.

Иначе НСА поведе в резултата в 35-ата минута, когато Валентина Иванова засече с глава центриране от корнер за 0:1.

През второто полувреме възпитаничките на Радослав Креснички изравниха.

В 54-ата минута след далечен удар на Даяна Иванова топката срещна страничната греда, а Стефка Петкова направи добавка отблизо за 1:1

Пет минути по-късно столичанки отново излязоха напред в резултата.

Тогава Силвия Радойска навърза отбраната на Спортика и стреля, но ударът бе отразен от вратарката Станимира Мътарова, която нямаше какво да направи при добавката на Симона Петкова за 1:2.

Само две минути по-късно благоевградчанки отново изравниха резултата.

Даяна Иванова изпълни фаул малко пред центъра, топката рикошира от напречната греда и удари Роксана Шахънска в тила, за да се озове в мрежата за 2:2.

В 67-ата минута гостите вкараха гол по традиционен начин - отново от статично положение.

След центиране от корнер Валентина Господинова с глава оформи крайното 2:3.

С тази победа НСА увеличи аванса си на върха пред втория Спортика на 6 точки.

Състав Спортика: Станимира Мътарова, Кристин Качулска, Веселина Махлелиева, Райна Филипова, Гергана Бонева (66-Ренета Филипова), Михаела Минчева (46 –Лилия Бирова), Даяна Иванова, Стефка Петкова (84-Габриела Янева), Вероника Гоцева (к), Милослава Григорова, Евдокия Попадинова.

Състав НСА (София): Роксана Шахънска, Илияна Топалова, Моника Ръжгева, Валентина Асенова, Нели Атанасова, Симона Петкова, Деяна Петракиева (к), Силвия Радойска, Кристин Кръстева, Велина Кошулева, Валентина Господинова.