Състезателите на „Руен-92” втори на купа „Пирин”

снимка: Дани Асенова, infomreja.bg

В благоевградския парк „Бачиново” се проведоха традиционните републикански състезания по ориентиране за купа „Пирин”, които през тази година навършиха 40 години. При конкуренцията на близо 170 спортисти от 20 клуба от страната горските бегачи на клуб „Руен-92” заеха 2-ро място в комплексното класиране, отстъпвайки само на домакините от Благоевград – клуб „Младост”.

„На пръв поглед парковият район не предвещаваше оспорвано бягане, но по трасетата борбата бе ожесточена, за което свидетелстваха и резултатите след финиширането на всеки състезател на възраст от 10 до 70 години. В надпреварата участваха и чуждестранни ориентировачи, така че успехът на кюстендилските състезатели е наистина голям”, коментира треньорът Георги Бургов.

За спечелването на сребърната купа, с багането си допринесоха най-много Георги Йосифов при 12-годишните с бронзов медал, Мартин Трайчев /14 г./ - 5-то място, Роберто Иванов /16 г/ - 5 място, Георги Бургов /35 г./ - 1-во място, Александър Йосифов /45 г./ - 2-ро място, Марио Димитров /45 г./ и Валентин Митов - 4-то място.