Съдийски грешки отнеха победа на Пирин

Снимка: ОФК "Пирин", архив

Рефер от столицата направи куп грешки, които повлияха на крайния изход от мача при юношите Пирин - Берое. Двата отбора прибавиха по една точка в актива си, след като направиха равен в мач от последния кръг на есенния дял от първенството по футбол в Елитната група до 17 години.

Двубоят се игра на терена в село Рилци, а силният вятър затрудни максимално футболистите на двата отбора. Още в третата минута гостите имаха шанс да открият резултата, но удар на Божидар Димитров мина встрани от вратата.

Десет минути по-късно домакините поведоха, а точен бе Тодор Смиленски. Влезлият като резерва 60 секунди по-рано футболист бе оставен непокрит при изпълнение на ъглов удар и вкара за 1:0. В 29 минута реферът Ивайло Ненков от София си измисли нарушение пред наказателното поле на Пирин.

След точното изпълнение на Денислав Стойчев резултатът бе изравнен 1:1, въпреки че топката влетя директно във вратата, а съдията бе отсъдил непряк свободен удар. След почивката домакините имаха шанс да поведат, но Кирил Дамбов не успя да вкара 18 минути преди края на мача.

Преди това за репликиране Денис Ангелов от Пирин получи втори жълт и съответно червен картон, с което остави своите в намален състав. След края на първия полусезон Пирин заема 10 място с актив от 19 точки, а Берое е осми с 22 пункта.