Съдии прекършиха Интер – Академик в Ловеч

ХК Интер – Академик започна новото първенството по хандбал със загуба. Възпитаниците на Софка Арабаджиева паднаха от Осъм в Ловеч с 21:26. На полувремето домакините имаха преднина от 2 гола 13:11.

Освен с грубости хандбалистите на Осъм успяха да спрат устрема на Интер – Академик и с помощта на съдийската двойка Йонко Вутов – Светослав Петров.

Реферите показаха 5 червени картона, като тези за гостите бяха абсолютно измислени и в ущърб на Интер – Академик. Въпреки поражението Арабаджиева остана доволна от желанието за игра на своите момчетата, като голяма част от тях са абсолютни дебютанти в мъжкото първенството.

Отново най-опитните в тима на благоевградчани бяха с основен принос за головия актив на тима. Адриан Зинков отбеляза 8 гола, а Добрин Тунтев добави 6 попадения. В следващия кръг Интер – Академик приема Локомотив Варна, на 21 октомври от 17.00 часа в спортната зала на ЮЗУ "Неофит Рилски".