СУ-Хаджидимово, на второ място по “400 м щафетно бягане с препятствия” в състезанието "Млад огнеборец"

Снимки: МВР

Приключиха юбилейните ХX Републикански състезания на младежките противопожарни отряди „Млад огнеборец”, които се проведоха на Албена.

През двата състезателни дни учениците показаха завиден спортен дух и много добри технически умения. Надпреварата беше между достойни противници, които демонстрираха сили, знание и възможности за справяне с препятствията.

С резултат от 955,93 точки в дисциплината “Бойно разгръщане на състезателна пътека” първо място извоюваха младежите от СУ „Никола Вапцаров“, гр. Айтос. На по-малко от една точка от първенеца остана отборът на СУ „Д-р Петър Берон“, гр. Айтос. Бронзовото трето място в тази дисциплина зае отрядът на IX ОУ „Панайот Волов“, гр. Шумен.

Вчера до победата в дисциплината “400 м щафетно бягане с препятствия” стигнаха учениците от СУ „Д-р Петър Берон“, гр. Свиленград. Второто място завоюваха младежите от СУ „Никола Вапцаров“, гр. Хаджидимово, а трети останаха представителите на IX ОУ „Панайот Волов“, гр. Шумен.

В комплексното класиране купата спечели отрядът на СУ „Д-р Петър Берон“, гр. Свиленград. Младите огнеборци от IX ОУ „Панайот Волов“, гр. Шумен. заслужено взеха сребърните медали. Трето място зае отрядът от СУ „Васил Левски“, гр. Троян.

Награждаването на победителите ще се състои днес от 17,30 часа в к.к. Албена.