Студентите от ЮЗУ биха на футбол УНСС

снимка: dariknews.bg, архив

Футболният отбор на УСК "Академик" започна с победа участието си в студентското първенството на зона София. Тимът, ръководен от д-р Валери Цветков, победи като гост УНСС с 2:1. Домакините поведоха с гол от 30 метра, след грешка на сръбския страж на гостите Ненад.

След почивката, обаче благоевградските студенти демонстрираха воля и дух за победа. Първо бившият юноша на "Пирин" Димитър Парасков изравни, а малко по- късно македонецът Мартин Алагьозовски вкара победния гол за 2:1. Отличен мач за "Академик" изигра Фаик Таиров.

В следващия кръг "Академик" почива, а в четвъртия гостува на НСА. Всъщност благоевградчани ще играят всичките си мачове в столицата, поради факта, че това е студентско първенство на зона София. В него участват 15 отбора, по системата всеки срещу всеки по един мач.

Футболният отбор на ЮЗУ "Неофит Рилски" е единственият тим извън столицата, който участва в това първенство. Благоевградчани са три пъти студентски шампиони на страната.